Roy Andersson satt på en gren og så utover byen
- Jeg er ingen naturromantiker, nei det er jeg ikke, forteller Roy Andersson. Den svenske regissøren står midt i innspillingen av En due satt på en en gren og funderte på tilværelsen, den siste filmen i trilogien som begynte med Sanger fra andre etasje (2000) og Du levande (2007) – og som i følge Andersson blir hans beste.
Relatert
Ingen relaterte saker.
Fra siste Z

Aud Schønemann: Med ansiktet som lerret og publikum som projeksjonist
Aud Schønemanns mest kjente roller danner en fortelling om en nordmann som ble borte. | kun utdrag

Det er ingen som kommer til å savne meg
Under revyfernissen er Rolv Wesenlunds Marve Fleksnes en figur med en imponerende dybde. | kun utdrag
Fra arkivet

Norsk kortfilm – et historisk blikk
Z #3 2003: Artikkelforfatteren holder på med en bok som skal omhandle norsk filmhistorie etter at Sigurd [...] | kun utdrag

Den barmhjertige samaritanen
Z #3 2010: Regissør Magnus Mork deltok med Samaritanen under årets Kortfilmfestival, og filmen fikk nylig Amanda for beste kortfilm. Les Zs intervju med Magnus Mork.

Høyrepopulisten som auteur – hurtigspoling gjennom Clint Eastwoods regikarriere
Z #1 1998: Siden Sergio Leones dollartrilogi, har Clint Eastwood vært mest kjent som beintøff revolvermann. [...] | kun utdrag



Del på Twitter
Del på Facebook



